Zlatý náramek D496

Kód: D954
Neohodnoceno
8.000 Kč –3 %
Zlatý náramek D496
8.000 Kč –3 % 7.710 Kč
Skladem (1 ks)

Ozdobný zlatý náramek je elegantní ozdoba zápěstí nebo krásný dárek. Ke každému šperku dárková krabička zdarma.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elegantní zlatý náramek ze žlutého zlata

Dámský náramek ze žlutého zlata. Náramek se skládá z lesklých hladkých oválových oušek. Zapínání je na karabinu. Celková délka i se zapínáním je 18,5cm.  Na tento typ náramku je možné přidělat i přívěšky a je vhodný  ke každodennímu nošení. K objednávce dárková krabička zdarma.

 

Šperk je označen státním a mým výrobním puncem  vč. ryzosti zlata 14k585/1000. 

 

Náramek je krátký typ řetízku který nosíme na ruce nebo noze.

Řetízek se skládá z volně pohyblivých a do sebe zavěšených článků (také oček). Bývá zakončen na jednom konci větším kroužkem a na druhém konci závěrem, kterým se dá spolehlivě zapnout. Nejjednodušší řetízek je tvořen kruhovými nebo častěji oválnými kroužky, které jsou navlečeny do sebe se jmenuje ANKR, spára, vzniklá při stáčení článku, je spájena. Články tzv. ručního řetízku mají spáru na užší (obloukovité) straně článku a dva sousední články jsou spájeny k sobě. Tzv. strojní řetízekdrahých kovů se vyrábí z trubičkovitého drátu s pájkou uvnitř, takže na poloze spáry příliš nezáleží a každý článek je volně pohyblivý. Zato bývá strojní řetízek méně pevný.

U visícího řetízku jsou roviny sousedních článků na sebe kolmé. Pokud se takový řetízek zválcuje na plocho, jednotlivé články se překroutí a vzniká plochý řetízek PANCR.

Oblíbeným  typem je řetízkem FIGARO který je charakterizován rozdílnou délkou článků, vždy  po třech krátkých článcích následuje jeden oválný dlouhý článek, řetízek je proválcován jako typ PANCR.

Řetízek ŽEBŘÍČEK má jednotlivé články je ve tvaru písmene O se středovou příčkou. Řetízek žebříček je proválcován do plocha. Řetízek žebříček se vyrábí v hladkém nebo zdobeném provedení.

Články řetízku čtvercového pruřezu tvoří řetízek KOSTIČKA.  Články řetízku kruhového tvaru tvoří řetízek HÁDEK.

Složitější řetízky vznikají z článků složitějších tvarů nebo provlékaných do dvou sousedních článků a podobně. Zvláštní případ tvoří kroucený řetízek WALLIS, který vypadá jako kroucená šňůrka. Nevzniká ovšem kroucením, nýbrž provlékáním sousedních otevřených článků, které se pak spájejí k sobě. Podobně, ale jednodušeji vypadá i typ, řetízek LAMBÁDA.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zlaté náramky
Materiál ryzost: 14 karátů = 585/1000
Celková váha: 2,99 g
Celková délka: 18,5cm
Zapínání náramku: Karabina
Typ náramku: Ozdobný ankr
Dárková krabička zdarma: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: