Prsten ze žlutého zlata G600

Kód: G600
Neohodnoceno
4.680 Kč
Skladem (1 ks)

Zásnubní prsten s kameny. Dárková krabička zdarma.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krásný prsten ze žlutého zlata se zirkony.

Jemný dámský prsten ze žlutého zlata. Prsten je zdobený jedním větším zirkonem bílé barvy o průměru 4 mm zasazeným ve čtyřech krapnách. Po stranách jsou drobné bílé zirkonky. Tento prsten je možné darovat i jako zásnubní. K objednávce dárková krabička zdarma.


Šperk je označen státním a výrobním puncem  vč. ryzosti zlata 14 ct  585/1000


Co by jste měli vědět o prstenech

Měření prstenu

Při výběru prstenu je třeba dát pozor na jeho správnou velikost. Tu pomohou určit ve zlatnictví pomocí měřicích kroužků. Doma lze určit velikost pomocí provázku, který omotáme kolem prstu a následně změříme jeho délku nebo pomocí papírových proužků s předtištěnými hodnotami.

Význam

Prsteny odedávna neslouží primárně jako ozdoba, ale jako nositelé určitého významu: ochranného, záslibného, magického či náboženského. Například podle řecké mytologie mají prsteny připomínat hrdinství Titána Prométhea, který pro lidi ukradl božský oheň a za to byl potrestán přikováním ke skále; poté, co ho hrdina Héraklés osvobodil, musel jako připomínku svého trestu nosit na prstě kovový článek řetězu, jež ho poutal, se vsazeným kamínkem ze skály, ke které byl přikován.

Podoba, tvar a výzdoba

Prsten se skládá z obroučky a hlavy, je-li hlava tvořena drahokamem, pak se nazývá osazna či krapna. Prsten bývá na obroučce zdoben různými plastickými motivy, zvláště ornamenty, hlavičkami šelem, pletencem, lístkovými motivy nebo rytými nápisy (které mohou být na vnější nebo vnitřní straně obroučky). Hlava prstenu může být osazena drahými kameny broušenými do podoby pečetní plochy tzv. intaglie, nebo do nejrůznějších tvarů brusů. Od středověku se drahokamy v prstenech někdy nahrazovaly dubletami (tabulky křišťálu s barevnou fólií) nebo imitacemi, tj. skelnými pastami

Doplňkové parametry

Kategorie: Prsteny ze žlutého zlata
Materiál ryzost: 14 karátů = 585/1000
Celková váha: 1,80g
Použitý kámen: Zirkon
Velikost kamene: 4 mm
Velikost prstenu: 52
dárková krabička zdarma: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: