Prsten ze žlutého zlata G993

Kód: G993
Neohodnoceno
3.900 Kč –13 %
Prsten ze žlutého zlata G993
3.900 Kč –13 % 3.380 Kč
Skladem (1 ks)

Krásný prsten zdobený kameny. Dárková krabička zdarma.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prsten ze žlutého zlata

Zajímavý dámský prsten ze žlutého zlata zdobený jedním syntetickým smaragdem. Okolo zeleného kamene jsou drobné bílé zirkony. Velikost kamene je 6x4mm. K objednávce dárková krabička zdarma. 

Šperk je označen státním a výrobním puncem  vč. ryzosti zlata 14 k 585/1000Co by jste měli vědět o prstenech

Měření prstenu

Při výběru prstenu je třeba dát pozor na jeho správnou velikost. Tu pomohou určit ve zlatnictví pomocí měřicích kroužků. Doma lze určit velikost pomocí provázku, který omotáme kolem prstu a následně změříme jeho délku nebo pomocí papírových proužků s předtištěnými hodnotami.

Význam

Prsteny odedávna neslouží primárně jako ozdoba, ale jako nositelé určitého významu: ochranného, záslibného, magického či náboženského. Například podle řecké mytologie mají prsteny připomínat hrdinství Titána Prométhea, který pro lidi ukradl božský oheň a za to byl potrestán přikováním ke skále; poté, co ho hrdina Héraklés osvobodil, musel jako připomínku svého trestu nosit na prstě kovový článek řetězu, jež ho poutal, se vsazeným kamínkem ze skály, ke které byl přikován.

Podoba, tvar a výzdoba

Prsten se skládá z obroučky a hlavy, je-li hlava tvořena drahokamem, pak se nazývá osazna či krapna. Prsten bývá na obroučce zdoben různými plastickými motivy, zvláště ornamenty, hlavičkami šelem, pletencem, lístkovými motivy nebo rytými nápisy (které mohou být na vnější nebo vnitřní straně obroučky). Hlava prstenu může být osazena drahými kameny broušenými do podoby pečetní plochy tzv. intaglie, nebo do nejrůznějších tvarů brusů. Od středověku se drahokamy v prstenech někdy nahrazovaly dubletami (tabulky křišťálu s barevnou fólií) nebo imitacemi, tj. skelnými pastami

Doplňkové parametry

Kategorie: Prsteny ze žlutého zlata
Materiál ryzost: 14 karátů = 585/1000
Celková váha: 1,37 g
Použitý kámen: Syntetický smaragd, zirkony
Velikost prstenu: 56
dárková krabička zdarma: ano
Velikost kamene: 6x4mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: