Prsten ze žlutého zlata G951

Kód: G951
Neohodnoceno
4.550 Kč
Skladem (1 ks)

Prsten se třemi zářivými zirkony. Dárková krabička zdarma.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prsten ze žlutého zlata

Zlatý prsten ze žlutého zlata zdobený třemi zirkony zasazenými v krapnách. Největší kámen má 5mm zbylé kameny mají velikost 2mm. Tento prsten je vhodný i jako zásnubní. K objednávce dárková krabička zdarma. 

Šperk je označen státním a výrobním puncem  vč. ryzosti zlata 14k585/1000Co by jste měli vědět o prstenech

Měření prstenu

Při výběru prstenu je třeba dát pozor na jeho správnou velikost. Tu pomohou určit ve zlatnictví pomocí měřicích kroužků. Doma lze určit velikost pomocí provázku, který omotáme kolem prstu a následně změříme jeho délku nebo pomocí papírových proužků s předtištěnými hodnotami.

Význam

Prsteny odedávna neslouží primárně jako ozdoba, ale jako nositelé určitého významu: ochranného, záslibného, magického či náboženského. Například podle řecké mytologie mají prsteny připomínat hrdinství Titána Prométhea, který pro lidi ukradl božský oheň a za to byl potrestán přikováním ke skále; poté, co ho hrdina Héraklés osvobodil, musel jako připomínku svého trestu nosit na prstě kovový článek řetězu, jež ho poutal, se vsazeným kamínkem ze skály, ke které byl přikován.

Podoba, tvar a výzdoba

Prsten se skládá z obroučky a hlavy, je-li hlava tvořena drahokamem, pak se nazývá osazna či krapna. Prsten bývá na obroučce zdoben různými plastickými motivy, zvláště ornamenty, hlavičkami šelem, pletencem, lístkovými motivy nebo rytými nápisy (které mohou být na vnější nebo vnitřní straně obroučky). Hlava prstenu může být osazena drahými kameny broušenými do podoby pečetní plochy tzv. intaglie, nebo do nejrůznějších tvarů brusů. Od středověku se drahokamy v prstenech někdy nahrazovaly dubletami (tabulky křišťálu s barevnou fólií) nebo imitacemi, tj. skelnými pastami

Doplňkové parametry

Kategorie: Prsteny ze žlutého zlata
Materiál ryzost: 14 karátů = 585/1000
Celková váha: 1,75g
Použitý kámen: Zirkony
Velikost prstenu: 52
dárková krabička zdarma: ano
Veliklost kamene: 1x 5mm 2x 2mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: